top of page
  • Obrázek autoraveronikabalson

Huraááá! PURPLY jede do Španělska. 👘&🇪🇸

Už za dva dny, touto dobou, budu vystupovat z letadla v Madridu a vítat se s dalšími 140 podnikavými ženami, které přijedou z celé Evropy, aby se během dvou dnů osobně potkaly na zahajovací akci The Break Fellowship.


Program THE BREAK je první čistě ženský akcelerační program ve Španělsku garantovaný pod záštitou Next Generation EU, Ministerio de Industria, comercio y turismo programově je vše pod taktovkou Impact Hubu Madrid a EOI, což je první založená businessová škola ve Španělsku, která funguje od roku 1955.Z 1000 žen a projektů, které se do programu hlásily, jsme měli to štěstí, že mezi 280 žen vybrali i nás. Jak se to stalo? Byla to náhoda? Řekla bych, že ano! Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným a tak díky bohu za to, že jsem měla aktualizovaný profil na Linkedinu a že jsme se s mamkou rok zpátky pustily do našeho rafinovaného ženského podnikání. 😜 Jen díky tomu mě na přímo oslovila Juliana Constain z Impact Hubu v Madridu, jestli by mě program zajímal. Zprvu jsem tomu nevěnovala až takovou pozornost, přeci jen jaká je šance, že nás vyberou, ale po prvním rozhovoru jsem věděla, že program o kterém Juliana mluví má šanci nám s mamkou změnit život a taky že mění. 🙏


Aktuálně si teď balím kufry, tisknu pojištění a mísí se ve mě neskutečně silné pocity nadšení, štěstí, zvědavosti, radosti a hlavně vděčnosti, že můžu na vlastní kůži zažít tuhle neopakovatelnou ženskou 👯‍♀️ zkušenost a reprezentovat to co, s mamkou v ČR děláme.


Co nás tam čeká?


První dva dny patří seznamování v Madridu! Na místě se nás sejde 140 (jsem listopadová kohorta, ta říjnová už to má úspěšně za sebou) Společně nás čeká ubytování v ho-go-fo-go hotelu The Riu Plaza Espaňa, což vypadá dost podobně, jako hotel ze Sám doma a v New Yorku, takže doufám, že mě tam holky čirou náhodou při odjezdu nenechají. Známe své lidi. 🤣 Následovat bude zahajovací večer s Marii Solano a Cristinou Pan, kde dojde k předání vize a mise i osobnímu networkingu. Druhý den máme seznámení s městem, jeho lidmi a lokální kulturou v menších skupinkách. Na večer nás potom přemístění do naší cílové lokality. Celkem je to 12x míst po celém Španělsku od východu po západ. Já svoje čtyři týdny strávím s 15ti holkama v malém městečku Petrer, což je kousek od Alicante, který je součástí Vinalopó. Všechno co se tam ve spojení s námi děje můžete sledovat pod #thebreakvinalopó, #thebreakfellowship a #purplywomen.


V Petrer se o nás celé čtyři týdny bude start tříčlenný tým z Genion Lab, což je nejstarší fungující coworking centrum v oblast Valencie. Čeká nás měsíc nabitého programu, který se skládá z profi školení, osobních 1:1 mentoringů, businessových akcí, návštěv tamních výrobních továren i firem, a hlavně sdílení našich osobních příběhů, projektů a navazování nových přátelství. O to všechno se na místě bude starat Carols Verdú jehož úlohou je seznamování a propojování. Jeho pravou rukou a parťákem je Diego Tomás, který je v hlavní roli stratéga. Jejich tým doplňuje i Ester Navarro, která má na starosti brand, komunikaci a koordinaci, aby se to celé nerozpadlo. 👯‍♀️ Hola!
Co je cílem celého programu?


Hlavním cílem je vytvořit propojenou komunitu žen v rámci Evropy, která dokáže spolupracovat a vytvářet mezi sebou příležitosti ke spolupráci. Španělsko se touto formou zotavuje z ekonomické i covidové krize. My se se svými projekty budeme podílet na řešení problémů, které jsou v dané lokalitě. Konkrétně v Petrer je to: ->> Role žen a technologií v budoucnosti tamního obuvnického průmyslu, který je aktivní přes 70.let a druhým takovým tématem je ->> potenciál lokality, jako atraktivní turistické destinace. Musím říct, že se opravdu těším, co zajímavého tam na místě mezi ženami vznikne. Za mě osobně tkví krása tohoto programu v tom, že všichni z něj ohromě benefitují a spolupracují - tomu říkám win win řešení a docela na velké škále.


Co nás čeká potom?


Poslední dva dny z programu se opět všechny potkáme v Madridu, abychom nasdílely své dojmy, zkušenosti a podpořily svůj návrat do našich domovů. Tím, ale celý program nekončí, další měsíce budeme v kontaktu přes sdílenou sociální platformu The Circle a všechno co jsem se naučily a nasály budeme přetavovat do praxe. Aneb “let the magic ✨ happen”. Já za sebe můžu slíbit, že se pokusím naši cestu věrně dokumentovat a sdílet s vámi to co se naučím a zažiji na vlastní kůži.


Stay tuned a sledujte nás....

Veru1 Σχόλιο


Πελάτης
03 Νοε 2022

Proud of you, young lady! xxx

Μου αρέσει
bottom of page