top of page
  • Obrázek autoraveronikabalson

Je to ten správný muž?

Holky, kolik z vás si někdy kladlo podobnou otázku? Někdy je to zcela jasné a jindy neustále váháme a věříme, že přijde změna nebo že bychom měly být vděčné za to co máme. Proč je to ale někdy tak složité? Proč často děláme kompromisy samy na sobě? Nebo je to jen tím, že s daným člověkem nejsme v daný čas kompatibilní? Sepsala jsem několik bodů, které obvykle doputují po rozchodu, ale myslím, že je dobré si je i čas od času připomínat, protože se můžou stát takovými pomyslnými kontrolkami ve vztahu dalším.

1) Pochybujete často sama o sobě a vašich schopnostech, přitom pro to nemáte reálný důvod? Je to tak, že přítomnost vašeho partnera to spíš zhoršuje než zlepšuje? Doporučuji zkuste být chvíli sama a detekovat jestli je to jen vaše malé vnitřní dítě, ala malá Verunka co křičí nebo se reálně bez něj cítíte klidnější, silnější a vyrovnanější?


2) Máte často pocit, že si vás váš partner neváží? Pochvala ve formě úsměvu, objetí nebo jen krátkou zmínkou mezi vámi, rodinou či přáteli --> to vše se počítá a je důležité to slyšet. Znám mnoho žen co investují nemalé úsilí do své rodiny, do domácnosti a do toho být dobrou ženou a jejich partner to bere jako samozřejmost nebo neřekne ani půl slova. Opravdu chcete v takovém vztahu dál být? 3) Máte ho ráda, ale neustále potlačujete vnitřní varovné signály? Daly jste tomu čas, našly jste něco co je na něm zajímavé a unikátní a teď se toho nechcete vzdát? Věřte, že tohle se nikdy nevyplácí. Často pak jdeme samy proti sobě a v tom lepším případě se jen rozejdete, v tom horším případě se spustí mechanika stagnace, rezignace a v některých případech i sebe-destrukce a pak obviňování a nepochopení svých vlastních reakcí a chování. 4) Máte stále pocit, že bez něj nemůžete nebo nechcete být? Ten nutkavý pocit často není láska je to jen určitá forma závislosti a strach být úplně sama. Ale v realitě nikdy nejste sama, vždy máte na výběr a zvládnete všechno co budete chtít. Pokud je váš vztah již toxický a nepodařilo se vám najít pevnou půdu pod nohama, pak věřte, že čím dřív z něj odejdete, tím se vyvarujete šílené hloubce bolavého propadu. V těžkých chvílích jsou to právě ženy okolo vás, které vás podrží - vaše kamarádky, maminky, babičky, tetičky, instruktorky nebo sousedky. Využijte ženských kruhů a zjistíte, že nejste a nikdy nebudete sama. 👯‍♀️


5) Už nějakou dobu nesnesitelně žárlíte, podezříváte ho nebo prověřujete? Pak je to rozhodně varovný signál a něco jev nepořádku. Pokud vám hlavou jedou černé scénáře zastavte se a promluvte si s sama se sebou, jestli fakt jen jančíte nebo máte reálně indície, že se něco děje? Pokud se ten pocit vrací je dobré si s partnerem promluvit, strávit s ním nějaký čas o samotě a sblížit se s ním opět natolik, že si s ním můžete promluvit. V neposlední řadě mějte na paměti, že muži jsou z meritu věci zbabělci. Jen opravdu vědomí a silní muži umí přiznat svoje chyby a obavy. Ti ostatní to budou znovu a znovu svádět na vás a vaši emoční nestabilitu. Nedejte se a nebojte se! Nasaďte všechny ženské zbraně a ukažte jim, že i v případě, že budete bez nich to hravě zvládnete, protože jakmile oni sami ucítí, že jste silná jejich chování a postoj se okamžitě změní. Ale abych nebyla jen kritická tady je pár indicií, že je váš nový vztah na dobré cestě.


1) Počkejte si na někoho, kdo vás respektuje a to nejen na začátku, ale i v těch nejvypjatějších situacích a ve chvílích, kdy vám není dobře a kdy se láme chleba. Čím dřív taková situace nastane, tím dřív budete vědět jestli jste s tím správným mužem. Neomlouvejte jeho chování jsou to přesně tyhle situace, které ukážou jeho charakter.


2) Počkejte si na někoho, kdo s vámi nehraje směnný obchod, kdo nepočítá kdo, kdy a kde co a jak udělal. Věci se mezi vámi dějí přirozeně (jakoby mimoděk) a i vy máte chuť dělat věci pro něj, ale i pro sebe, jen tak a bez očekávání, že se vám cokoliv vrátí. Pozor ale ať se to nezvrhne v již zmiňovaný nedoceňovaný mama hotel. Váš partner není vaše dítě.


3) Hledejte někoho, kdo si na vás najde čas a to ve dne v noci, kdo umí řešit věci v klid a bude mít znovu a znovu trpělivost vás vyslechnout a bude vás opravdu poslouchat. Někoho, u koho cítíte, že všechny vaše silné stránky jsou viditelné, doceněné a připadáte si vedle něj jako bohyně. Ve skutečnosti vás inspiruje být ještě lepším člověkem než jste.


4) Počkejte si na někoho, komu není líto a nepočítá žádnou komoditu, kterou do vás investuje a přirozeně vám chce dát to nejlepší co má a může nabídnout. Někoho kdo chce veřejně a nahlas říct, že jste jeho partnerka a že je hrdý, že k vám patří. 5) Vyberte si někoho, kdo od prvního setkání respektujete. Podvědomí a prvních pár sekund vašeho setkání je jedno z nejdůležitější a měly bychom mu věnovat patřičnou pozornost. Jestli máte od první chvíle pochybnosti, pak je váš vztah spíš ruleta. Je to velký risk a musíte si zvážit jestli vám za to riziko stojí. Ve většině případech se dříve nežli později stejně ukáže, že vaše podvědomí mělo pravdu. Ale hlavu vzhůru moje babi vždycky říká, že pro jedno kvítí 🌺 slunce nesvítí a co má se stát se stane. Moje jógová instruktorka zase říká, že váš pravý muž teď někde na světě žije a prožívá svoje lekce, podstupuje zkoušky a zažívá svoje ups and downs....aby jednoho dne přestoupil před vás celý, hotový a otevřený pro zdravý vztah. Ale pravda je, že první se musíme mít rády my samy. 💜 Veru

bottom of page